Конкурс шрыфтавых і каліграфічных работ “Ў”

Дата: 2020/02/14

Конкурс шрыфтавых і каліграфічных работ “Ў” прысвечанных дню роднай мовы (21 лютага)

Кафедра камунікатыўнага дызайну сумесна з кафедрай беларускага мовазнаўства (Філалагічны факультэт БДУ) запрашаюць студэнтаў першага курса прыняць удзел у конкурсе “Ў”

Конкурс прымеркаваны да міжнароднага дня роднай мовы 21 лютага.

Удзельнікі конкурсу павінны прадставіць шрыфтавую або каліграфічную работу на беларускай мове, выкананую ўручную з выкарыстаннем графічных матэрыялаў на лістах паперы А4 або А3 фармату.

Тэмай конкурсу з’яўляюцца
Выказванні пра беларускую мову
(Прыклады выказванняў можна паглядзець у прымацаваным файле Прыклады выказванняў).

Удзельнікі конкурсу павінны прынесці гатовую работу на кафедру камунікатыўнага дызайну да 20 лютага (уключна). Да работы павінен быць прымацаваны суправаджальны ліст, які змяшчае інфармацыю пра ўдзельніка і яго работу (прозвішча, імя, тэкст работы), надрукаваны або выкананы ўручную друкаванымі літарамі.

Па выніках конкурсу пераможцам будуць уручаны памятныя прызы.